Jednym ze sposobów na solidne i efektywne ocieplenie ścian zewnętrznych budynków, które zwróci się w postaci zmniejszonych rachunków za ogrzewanie, jest ocieplanie ścian za pomocą pianki poliuretanowej – materiału o świetnych właściwościach termoizolacyjnych.

Zalety ocieplania budynków i ścian pianką poliuretanową

  • Natrysk pianką poliuretanową jest możliwy zarówno w nowym, jak i starym budownictwie.
  • Izolacja z piany poliuretanowej może być stosowana na rozmaite powierzchnie – niezależnie od materiału, z jakiego zostały wykonane.
  • 100% szczelność ocieplenia – izolacja ścian budynku wykonana z piany poliuretanowej nie zawiera żadnych spoin, które mogłyby się przyczynić do powstania mostków termicznych i tym samym – przenikania ciepła na zewnątrz.
  • Pianka poliuretanowa jest 100% bezpieczna dla zdrowia lokatorów i środowiska – nie zawiera szkodliwych gazów, jest bezwonna i nie wchodzi w reakcje chemiczne.

Ocieplenie ścian pianką PUR to długotrwała inwestycja – takowa izolacja nie traci z upływem czasu swoich właściwości. Nie pozwala na przenikanie wody, zawilgocenie ścian i powstanie pleśni oraz grzybów, pomaga w utrzymywaniu stałej temperatury w pomieszczeniach – przyjemnego chłodu latem i ciepła zimą.

Natryskowa pianka poliuretanowa jest wykorzystywana również do docieplania ścian budynków – uzupełniania szczelin powietrznych. Profesjonaliści wywiercają w ścianach niewielkie otwory, przez które wtryskiwana jest piana poliuretanowa, bezzwłocznie wypełniająca dostępną przestrzeń włącznie z małymi lukami i zakamarkami.

Co mogę ocieplić w domu pianką poliuretanową?

Izolacja z pianki PUR jest przeznaczona nie tylko dla ścian budynku – polecamy ocieplać pianą poliuretanową również fundamenty, poddasza, podłogi i posadzki (jako przygotowanie pod ogrzewanie podłogowe czy wylewkę), dachy od strony zewnętrznej oraz tarasy.