Ocieplenie domu – począwszy od fundamentów i podłóg aż po ocieplenie poddasza i dachu – powinno zapobiegać wahaniom temperatury w wyniku uciekania ciepła na zewnątrz budynku, a także nie dopuszczać do nadmiernej kondensacji wilgoci i powstawania pleśni oraz grzybów. Izolacja domu pianką poliuretanową spełnia te warunki – ocieplenie domu natryskową pianą poliuretanową nie traci swoich właściwości nawet mimo upływu lat.

Ocieplanie domu pianką poliuretanową to najskuteczniejsza metoda ocieplania

Kompleksowe ocieplenie domu metodą natryskowej pianki poliuretanowej zapewnia doskonałą izolację termiczną dzięki materiałowi, którego właściwości przewyższają parametry innych materiałów do ocieplania domu.

  • Dokładnie przylega do każdego podłoża bez względu na jego materiał i fakturę.
  • Mostki termiczne nie pojawiają się w ociepleniu domu pianką poliuretanową. Izolacja domu jest jednolita i nie znajdują się w nich żadne spojenia.

Pianka poliuretanowa (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamkniętokomórkowa) posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła – wystarczy niegruba warstwa piany poliuretanowej, aby dom był wystarczająco ocieplony.

Ocieplenie domu pianą PUR to nie tylko zapewnienie budynkowi nietracącej swoich parametrów termoizolacji, ale również wybór skutecznej hydroizolacji – np. dla podłóg czy dachu. Pianka poliuretanowa nie nasiąka wodą i nie pozwala na skraplanie się pary wodnej. W efekcie nie dochodzi do nawilgocenia pomieszczenia i powstania pleśni oraz zagrzybienia.

Przeczytaj o naszych możliwościach ocieplania domu pianką poliuretanową!