Solidna hydroizolacja oraz termoizolacja fundamentów domu zapobiega przedostawaniu się wilgoci przez warstwy izolacji i powstawaniu grzybów oraz pleśni wewnątrz budynku, uciekaniu ciepła z pomieszczeń oraz ogólnemu pogorszeniu się konstrukcji budynku.

Izolacja i ocieplanie fundamentów pianką poliuretanową

zolacja fundamentów domu wykonana z zamkniętokomórkowej pianki poliuretanowej gwarantuje szczelną hydroizolację oraz termoizolację. Zamkniętokomórkowa pianka PUR stanowi doskonałe zabezpieczenie przed przenikaniem wody oraz posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła. Jest znakomitym termoizolatorem i zmniejsza kondensację wilgoci, nie dopuszczając do tworzenia się grzybów i pleśni.

Dlaczego akurat ocieplenie fundamentów? Pianka PUR ma wysoki opór cieplny w porównaniu do innych materiałów oraz bardzo wysoki poziom odporności na czynniki mechaniczne (wytrzymuje bardzo silny nacisk na podłoże).  

Pianka poliuretanowa jest obojętna chemicznie, dlatego izolacja fundamentów z pianki nie wchodzi w żadne środowiskowe reakcje, nie zawiera toksycznych gazów, jest bezwonna i bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Izolacja fundamentów z pianki poliuretanowej nie posiada żadnych mostków termicznych, przez które mogłoby dochodzić do niepożądanej wymiany ciepła, ponieważ pianka PUR tworzy jednolitą warstwę – bez spoin i łączeń, które mogłyby wpłynąć na obniżenie poziomu termoizolacji.

  • Obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem
  • Brak konieczności przeprowadzania kosztownych remontów przez nawilgocenie budynku czy pogorszenie trwałości jego konstrukcji
  • Niezmienne parametry hydroizolacji i termoizolacji przez cały czas eksploatacji

Oto jedne z najważniejszych korzyści otrzymywanych dzięki wyborze izolacji fundamentów z pianki PUR!