Izolacja pianką poliuretanową budynków przemysłowych w rolnictwie obejmuje nie tylko izolację chłodni, przechowalni rolniczych i innych obiektów rolno-hodowlanych, ale także izolację silosów z materiałami wrażliwymi, które wymagają właściwej ochrony termicznej i hydroizolacji.

Izolacja silosów z materiałami wrażliwymi natryskową pianką poliuretanową

Piana poliuretanowa o zamkniętej strukturze (zamkniętokomórkowa) może być stosowana zarówno do izolacji wewnętrznej silosów (pianka o średniej gęstości), jak i zewnętrznej (piana o dużej gęstości).

Izolacja wewnętrzna silosu pianą poliuretanową

Wewnętrzna izolacja z pianki poliuretanowej jest nie tylko trwałą izolacją termiczną silosu, w której nie powstają mostki cieplne, ale także znakomitą barierą przeciw skraplaniu się pary wodnej.

  •  Piana poliuretanowa nakładana metodą natrysku szczelnie wypełnia dostępną przestrzeń – włącznie z najmniejszymi zakamarkami. Powstaje jednolita, bezspoinowa izolacja, zapewniająca 100% ochronę termiczną.
  •  Izolacja silosów pianką poliuretanową nie dopuszcza do powstawania pleśni i grzybów przez nadmierne zawilgocenie pomieszczenia. Piana PUR nie nasiąka wodą – nie dochodzi do kondensacji pary wodnej na powierzchni izolacji.

Izolacja zewnętrzna silosu pianką PUR

Izolacja zewnętrzna z piany poliuretanowej, która zostanie dodatkowo pokryta specjalną powłoką zabezpieczającą przed promieniowaniem UV, jest wytrzymałą hydroizolacją i termoizolacją.

Natryskowa piana PUR może być stosowana bez względu stopień nachylenia dachu i materiał podłoża.

Izolacja z pianki poliuretanowej jest lekka i nie obciąża zanadto konstrukcji budynku, ale stanowi silne wzmocnienie, które może zmniejszyć ewentualne szkody powstałe w wyniku działania natury: silnych wiatrów czy burz.

W katalogu zalet izolacji z piany PUR znajduje się również wysoka odporność na ogień. W przypadku zbyt wysokiej temperatury pożaru, przekraczającej wytrzymałość pianki, nastąpi zwęglenie jej powłoki, a ogień nie przedostanie się do kolejnych warstw izolacji.