W obiektach rolniczych i hodowlanych (m.in. magazynach, oborach, kurnikach, przechowalniach żywności) jednym z najczęściej spotykanych problemów jest nie dość szczelna izolacja termiczna i związany z nią niepożądany przepływ powietrza, który powoduje wahanie się temperatury wewnątrz budynku. Ocieplenie z odpowiednich materiałów może wyeliminować również skraplanie się pary wodnej.

Dlaczego warto wybrać piankę poliuretanową do ocieplania budynków rolniczych i hodowlanych?

Zalety ocieplania obiektów rolno-hodowlanych pianką poliuretanową

Izolacja z pianki poliuretanowej może być stosowana w rozmaitych obiektach hodowlanych i rolniczych – niezależnie od kształtu podłoża i materiału, na którego ma zostać nałożona metoda natrysku.

  • Ocieplenie z pianki poliuretanowej redukuje możliwość powstania mostków termicznych – izolacja przylega do podłoża niezależnie od jego kształtu i trudno dostępnych miejsc.
  • Ocieplenie budynków rolniczych pianką poliuretanową daje Ci gwarancję trwałości izolacji na lata – jest jednolita i nie traci z czasem na swoich parametrach technicznych.

Zamkniętokomórkowa pianka PUR nie chłonie wilgoci – nie dochodzi do skraplania się pary wodnej i ryzyko powstania pleśni oraz grzybów zostaje zminimalizowane.

Piana PUR może być wykorzystywana w izolacji budynków rolniczych, ponieważ jest bezpieczna dla środowiska.

  • Jest bezwonna i nietoksyczna.
  • Nie wywołuje reakcji alergicznych u ludzi i zwierząt.
  • Nie zawiera CO2 i innych gazów.

Odpowiednie ocieplenie pianką poliuretanową budynków gospodarczych likwiduje problem zagnieżdżania się gryzoni w magazynach (jak może zdarzyć się w przypadku innych materiałów izolujących, np. styropianu) oraz rozwoju drobnoustrojów, co ułatwia utrzymanie higieny np. w przechowalniach ziemniaków.